מאמרים

הילד הקטן רוצה לשחק עם חברים - המשך למאמר

נעים וליצור שיתוף פעולה יפה בין הילדים, זה יכול להביא לכדי ריב על צעצועים או תשומת לב ויכול גם ליצור אדישות כללית, כלומר שני הילדים נמצאים במרחב משותף אבל לא באמת מוצאים עניין האחד בשני ומשחקים זה לצד זה.

הילדים בגיל הזה רוצים גירוי וההורים מרגישים שהם מחויבים לגירוי הזה, לפחות ברמה כל שהיא. הם לוקחים את הילדים למגוון פעילויות, חוגים, הצגות, סרטים או שעת קריאה. הולכים ביחד לקניות או לסופר ולפעמים לסדנאות יצירה כמו פיסול, ציור, סדנאות שוקולד וכיוצא בזה. הבעיה בפעילויות כמו סדנאות שוקולד היא העלויות של הפרוייקט. בגיל הזה הילד לא באמת רוצה להיות " שוקולטייר " ולכן הוא מגלה עניין בסדנא למספר מוגבל של דקות. משם ואילך מה שמחזיק אותו זה האפשרות להימרח וללקק שוקולד בלי הגבלה.

לכל גיל יש את החסרונות והיתרונות שלו. בשלב המדובר הזה ניתן להבחין ביותר יתרונות מחסרונות יחסיים. הילד מפתח בגרות וכישורים חברתיים ולומד פרק חשוב בעצמאות. הילד מפזר את התלות שלו בבידור והעסקה בין כמה גורמים ולא רק בהוריו. לכם כהורים הדבר חשוב אך גם צובט מעט את הלב. למרות הכל שתפו פעולה עם הילד ותנו לו לעשות פעילויות של מבוגרים. לבשל איתכם, לסדר לנקות לתת מזון לחתולים או כל דבר אחר שיגרום לו אושר.

חזרה לחלק ראשון