מאמרים

טיולים ונופש בישראל הקטנה - המשך למאמר

ירושלים ידועה בהיסטוריה הנרחבת ואתרי הקדושה המגוונים כמו הכותל המערבי, מסגד אל אקצה וכנסיית הקבר. בתל אביב ישנם חופי הים המפורסמים, ואל נא לשכוח מאות ברים ומועדונים העובדים בכל יום ועד השעות הקטנות של הלילה. אם בצורת טיול מאורגן עם מדריך ואם באופן עצמאי, ערים אלו קלות לנוחות להיכרות ראשונית והנאה מרובה.

מצפון למרכז הכל מתחיל כבר להוריק יותר, שטחים פתוחים, הרריים ומעוררי השראה לאלה המחפשים טבע. מלונות בנקודות תצפית מרהיבות, צימרים מפנקים לכל גיל ומספר אנשים, וכמובן, הר חרמון שמושלג בממוצע מספר שבועות בשנה, האתר היחידי בו ניתן לגלוש בהנאה על מגלשי סקי. הצפון פראי יותר, ירוק יותר, ורבים טוענים שהחלק הצפוני של מדינת ישראל הוא היפה ביותר מכל החלקים שבמדינה.

מלבד לחלקים המסוימים הללו, ישנה צניחה חופשית בנקודות שונות על חופי המדינה, משחקי כדורגל בהם אפשר לצפות בערים מרכזיות, ישנו שביל ישראל המופלא שחוצה את המדינה ועוד פעילויות רבות ומהנות.

אלה היו רק כמה מילים אודות נופש וטיולים במדינה, מיותר לומר שישנם עוד אתרים ונקודות רבות ורבים שיותר מכדאי ללכת ולבקר. אם זה לצורך נופש ארוך, קצר, טיול רגלי מפרך או טיולים יומיים, אפשר למצוא הכל בקלות, ויתרון גדול הוא גודלו הקטן של המדינה, המאפשר קפיצה ממקום למקום בעניין של כמה שעות (במקרה הגרוע).

חזרה לחלק ראשון